Większościowy pakiet Domzdrowia.pl sprzedany

Elektryzująca informacja napłynęła dzisiaj tuż przed godziną 15.00. Większościowy pakiet akcji spółki Domzdrowia.pl SA, należący dotąd do funduszu MCI Management zakupiła warszawska spółka Frisco SA, operator e-sklepu z branży spożywczej frisco.pl.

Ta informacja może mieć niezwykle istotny wpływ na rynek e-aptek w Polsce. Jedna z największych e-aptek, która sama zapowiadała znaczące przejęcia na rynku farmaceutycznym, została kupiona przez sklep z branży spożywczej frisco.pl. Frisco SA zakupiło 62,5% udziału w kapitale zakładowym spółki, należące jak dotąd do MCI Management. Kwota transakcji nie została podana.

MCI zgodnie ze swoją strategią opuścił spółkę po ponad 7 latach inwestycji. Domzdrowia.pl SA od lat borykał się z problemami finansowymi i dotychczasowe działania nie dawały rezultatów. Mimo polepszającego się wyniku netto, przychody praktycznie nie rosły. Co stanie się ze spółką w najbliższych tygodniach czy miesiącach? Czy definitywnie zrezygnuje ze sprzedaży części aptecznej, która jest mocno kłopotliwa? Czy nowy właściciel zrestrukturyzuje i dokapitalizuje firmę na tyle, aby wróciła do grona firm kształtujących rynek e-health? A może dzięki połączeniu bogatej oferty Domzdrowia w zakresie zdrowia z nowoczesną logistyką i doświadczeniem Frisco w branży e-grocery powstanie lider segmentu FMCG w Polsce?

Pełny komunikat można pobrać tutaj

0 Shares:
2 komentarze
  1. Formalnie MCI Bioventures (poprzez ten subfundusz była inwestycja) sprzedając udziały wyszedł z inwestycji w Domzdrowia.pl, niezależnie od tego jaka spółka kupiła akcje. Od teraz na liście udziałowców DZ widnieje Frisco SA i to ta spółka ma decydujący głos. Nie wiemy, jak duży jest udział MCI we Frisco i czy rzeczywiście pośrednio nie będzie wpływać na strategiczne działania, co nie zmienia faktu, że MCI (tak jak wielokrotnie wcześniej) wyszło z inwestycji po 7 latach.

  2. W artykule powinna się znaleźć informacja, że FRISCO od roku należy do MCI….
    Nie mamy więc do czynienia z “opuszczeniem spółki po 7 latach inwestycji”…
    Przydałoby się nieco więcej rzetelności w pisaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się także spodobać