Najlepsze apteki internetowe w kategorii Zdrowie w rankingu Money.pl

ranking_logoJak co roku portal Money.pl przygotował podsumowanie branży e-commerce według kategorii najpopularniejszych wśród Internautów. Warty uwagi jest ranking sklepów internetowych w kategorii Zdrowie, która w tym roku została zdominowana przez apteki internetowe. Kto jest na szczycie rankingu? Jakie są silne strony polskich e-aptek, a co zostało jeszcze do dopracowania?

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok. Szacuje się, że w ubiegłym roku Internauci wydali w sieci około 27 miliardów złotych. To dużo, a w tym roku ma być jeszcze więcej. Najnowszy raport Money.pl pokazuje, jakie czynniki decydują o sukcesie e-biznesu. Co skłania Internautów do zakupów w konkretnym sklepie? Kluczowe kryteria to cena i zaufanie do sklepu, ale coraz większą wagę klienci przywiązują także do: możliwości wyboru różnych form dostawy i jej szybkości, szczegółowych informacji o transakcji, możliwości wyboru różnych form płatności, sprawnej wyszukiwarki produktów itp.

Najpopularniejsze wśród Internautów sklepy były oceniane według 45 kryteriów, podzielonych na 10 grup, w tym: asortyment, informacje o produkcie, zamawianie i dostawa, sposoby płatności, interakcja z klientem, jakość obsługi, łatwość dotarcia do informacji, przejrzystość i budowa strony, bonusy i pozostałe (np. unikalne narzędzia dla klientów). W kategorii Zdrowie sklepy mogły uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Apteki internetowe na czele rankingu

Najlepszym sklepem internetowym w kategorii Zdrowie w 2015 roku została apteka internetowa Cefarm24.pl. Tuż za nią na podium znalazły się także i-apteka.pl (2. miejsce) i tanie-leczenie.pl (3. miejsce). Autorzy badania podkreślają, że liderzy rankingu to już nie tylko dobrze wyposażone e-apteki, to rozbudowane portale tematyczne z poradami na temat zdrowia i profilaktyki. Apteki internetowe mają w swojej ofercie zdecydowanie więcej produktów w porównaniu z placówkami stacjonarnymi, widać natomiast duże zróżnicowanie cenowe.

Do mocnych stron najlepszym aptek internetowych należą: rozbudowany content marketing i doradztwo (porady farmaceutów i lekarzy, wartościowe treści, infolinia, gdzie klient może uzyskać fachową pomoc) i szeroki asortyment. Najniżej punktowane kategorie to: szybkość odpowiedzi w kontakcie mailowym, komunikacja w mediach społecznościowych oraz dostosowanie witryn e-aptek do urządzeń mobilnych.

Ranking sklepów internetowych 2015

Źródło: Ranking Money.pl – Najlepszy sklep internetowy 2015, autorzy badania: Jakub Ceglarz, Bartłomiej Dwornik, Krzysztof Janoś (http://ranking.money.pl/)

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać