Apteline.pl – platforma zamówień aptecznych od Neuca coraz bliżej

aptelineO tym, że Neuca przymierza się do uruchomienia platformy zamówień aptecznych pisaliśmy w kwietniu tego roku. Dzisiaj znamy już więcej konkretów, choć platforma wciąż jest w fazie testowej.

W tekście: Czy Neuca i jej platforma zamówień aptecznych stworzą realną konkurencję dla DOZ.pl? (czytaj więcej>>) opisaliśmy ogólne założenia tego projektu. Internetowa platforma zamówień aptecznych ma wspierać apteki indywidualne i zwiększyć ich konkurencyjność wobec sieci aptecznych. Neuca podkreśla, że platforma to innowacyjne rozwiązanie dla aptek, które dotychczas są nieobecne w Internecie, a chciałyby sprzedawać na tym rynku. To projekt skierowany głównie do niezależnych aptek.

Mechanizm zamówień opiera się na znalezieniu i rezerwacji konkretnego produktu na stronie platformy, a następnie odbiorze w wybranej aptece stacjonarnej. Klient nie składa zamówienia na stronie platformy, a jedynie rezerwuje wybrane produkty do odbioru osobistego. Realna sprzedaż realizowana jest przez wskazaną aptekę stacjonarną. W tym modelu (click&collect) możliwa jest sprzedaż nie tylko suplementów diety i kosmetyków, ale także leków OTC i leków wydawanych na receptę. Na platformie będzie można również skorzystać on-line z porad farmaceuty.

Apteline.pl – bo tak się nazywa platforma Neuci – jest już dostępna on-line, jednak daleko jej jeszcze do finalnego kształtu. Już przy wejściu na stronę dowiadujemy się, że jest to platforma do „zamawiania leków, suplementów diety i kosmetyków online, połączona z portalem zawierającym porady ekspertów, informacje o najnowszych odkryciach naukowych oraz aktualności z rynku medycznego. Obecnie oferta dedykowana jest diabetykom, ale już wkrótce zostanie rozszerzona o kolejne jednostki chorobowe.” Liczba dostępnych produktów jest znacznie ograniczona, a niektóre nie mają zdjęć i dosyć ograniczone opisy. Komunikat na stronie informuje, że „obecnie odbiór zamówień realizowany jest wyłącznie na terenie Poznania”.

Start platformy Apteline.pl planowany jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się także spodobać